pon.. maj 29th, 2023

Zadbany samochód to wizytówka właściciela. Aby utrzymać samochód w dobrym stanie i zapewnić mu jak najdłuższą żywotność, ważne jest, by tak samo jak o wygląd zewnętrzny dbać regularnie o jego wnętrze. Nie ignoruj zbierającego się przez wiele tygodni kurzu, plam na tapicerce i okruchów. W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów. Z tej okazji podpowiadamy, jak zabrać się za regularne sprzątanie. Dzięki poniższym poradom sprawisz, że Twoje auto będzie lśniło nawet po wielu latach od zakupu.

JAK ZACZĄĆ?

Kompleksowe dbanie o pojazd to coś więcej niż regularne mycie, woskowanie czy polerowanie. Nie należy zapominać o jego wnętrzu i objęciu sprzątaniem także deski rozdzielczej, dywaników czy tapicerki. Zanim rozpoczniesz wielkie porządki, warto byś na początku rozplanował/a cały proces i przygotował/a sobie niezbędne narzędzia. Nie zostawiaj odkurzania na sam koniec! To właśnie od tego powinno się zacząć. Jeśli na początek potraktujesz detergentami plastiki, bród i kurz osadzą się w tych miejscach, przez co trudniej będzie się ich pozbyć. Jaki sprzęt będzie najlepszy do tego typu działań? Świetnym rozwiązaniem będą nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe, które cechują się lekkością i poręcznością. Nadadzą się one nie tylko do kompleksowego posprzątania auta, ale dzięki wysokiej mocy poradzą sobie też z różnymi zakamarkami jak schowki i kieszenie na drzwiach. Dzięki temu nie musisz posiadać odrębnych odkurzaczy do mieszkania i do samochodu – wystarczy jeden. Idealną propozycją będzie system do sprzątania Kobold VB100, który jest dostępny w portfolio renomowanej marki Vorwerk.

KROK PO KROKU

Każdy wielbiciel motoryzacji wie, że umycie auta od zewnątrz to dopiero połowa sukcesu. Jak z pomocą urządzenia Kobold poradzić sobie z elementami znajdującymi się w środku naszego rumaka? Na pierwszy ogień świetnie sprawdzi się tzw. końcówka „kwiatek”, która doskonale rozprawi się z kurzem osiadłym we wlotach klimatyzacji, na desce rozdzielczej, ekranach, kokpicie czy innych delikatnych elementach wykończenia. Końcówka może być dopasowana do indywidualnych potrzeb dzięki 13-poziomowej regulacji długości. W kolejnych etapach warto przetestować elektroszczotkę PBB100, która umożliwia dokładne i bezpieczne czyszczenie tkanin, z których wykonana jest tapicerka. To nie koniec! Kobold VC100 to także możliwość sprzątania wnętrza auta z elektroszczotką EBB100 lub z końcówką VD15 vario. Pierwsza z nich posłuży do odkurzenia dywaników oraz bagażnika – mocna końcówka posiada regulację poziomów mocy ssania oraz prędkości obrotów. Z kolei VD15 vario zadba o czystość nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak szczeliny czy schowki.

KILKA DODATKOWYCH PORAD

– Niestety trudno uniknąć powstawania plam. Środek do ich wywabiania trzeba dobrać w zależności od rodzaju plamy jak i tapicerki (czym innym czyścimy skórę, czym innym welur czy bawełnę). W takich przypadkach najlepiej skorzystać ze specjalistycznych, dedykowanych do tapicerek detergentów.

– Po dokładnym odkurzeniu myjemy szyby i przecieramy na mokro wszelkie plastiki. Ważne jest, by to szmatkę psikać od razu detergentami, a nie mytą powierzchnię. Jeśli szyby czy plastiki zostaną spryskane bezpośrednio sprayem, jego cząsteczki rozniosą się na pozostałe elementy wnętrza. Warto używać ściereczek z mikrofibry, którymi dodatkowo wypolerujemy czyszczone powierzchnie.

– Pranie tapicerek najlepiej zaplanować na pogodny, letni dzień. Wówczas wyschną one w kilka godzin.

– Na koniec, detailing wnętrza auta warto wesprzeć przyjemnym, świeżym zapachem. Na rynku dostępnych jest szeroka gama produktów zapachowych do samochodów.

Źródło: Materiały prasowe Vorwerk Polska