pon.. maj 29th, 2023
Mitsubishi PHEV. fot: Mitsubishi

Według najnowszych raportów Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczących liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów, marka Mitsubishi zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedaży średnich SUV-ów i crossoverów z napędem PHEV i w segmencie pickupów.

Mitsubishi polskim liderem PHEV
Zgodnie z danymi PZPM za okres od stycznia do listopada 2021 roku, marka Mitsubishi z modelami Eclipse Cross PHEV i Outlander PHEV jest liderem sprzedaży w segmencie M-SUV i crossover z napędem PHEV wśród 14 marek popularnych – z wyłączeniem modeli premium. W zestawieniu uwzględniającym modele premium Mitsubishi zajmuje 3. miejsce, za Mercedesem i Volvo i tuż przed BMW.

Tempo sprzedaży marki nie spada wraz z upływem roku, gdyż w samym listopadzie Mitsubishi także zajmuje pierwszą pozycję w segmencie PHEV M-SUV i crossover a nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka, jest drugim najpopularniejszym modelem w tej grupie.

Najpopularniejszy pickup w listopadzie – Mitsubishi L200
Według danych PZPM za listopad 2021 roku, Mitsubishi L200 – muskularny, wszechstronny i niezwykle ceniony przez klientów indywidualnych i instytucjonalnych za znakomity napęd na 4 koła samochód – był najczęściej wybieranym przez klientów pickupem w Polsce. W okresie od stycznia do listopada bieżącego roku Mitsubishi L200 zajmuje 3. pozycję w swoim segmencie.