pon.. maj 29th, 2023
new dacia jogger. fot. Dacia

Wraz z Nowym Joggerem Dacia proponuje nową koncepcję przystępnego cenowo 7-miejscowego auta rodzinnego. Rodzinna i wszechstronna Dacia Jogger łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe. Nie daje się zaszufladkować. Nowy Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i uniwersalności, którą można porównać ze słynnym „szwajcarskim scyzorykiem”. MATERIAŁY PRASOWE

Za kierownicą Nowej Dacii Jogger czekają nas doznania z jazdy godne samochodu z segmentu C. Rozstaw osi 2,90 m i 16-calowe obręcze kół zapewniają stabilność na drodze. Sztywna konstrukcja nadwozia zwiększa wytrzymałość.

Wyciszenie i wysokość kabiny zapewniają komfort wszystkim pasażerom, również tym, którzy siedzą w trzecim rzędzie. Dacia Jogger jest idealnym towarzyszem dla rodzin, które potrzebują samochodu na co dzień, ale także pragną móc uciec z miasta i cieszyć się wolnością na świeżym powietrzu. Jak każda prawdziwa Dacia, Nowy Jogger ma wszystko, co niezbędne, a jednocześnie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Nowa Dacia Jogger jest dostępna w wersji 5 i 7-miejscowej oraz trzech poziomach wyposażenia (Essential, Comfort oraz serii limitowanej Extreme) i sześciu kolorach nadwozia: niemetalizowanym Biel Alpejska oraz metalizowanym Niebieski Iron, Szary Comète, Szary Moonstone, Czarna Perła i zupełnie nowym kolorze Brązowy Terracotta

W dniu debiutu rynkowego będą dostępne dwie wersje silnikowe z 6-biegową skrzynią manualną: nowy silnik benzynowy TCe 110 oraz dwupaliwowy silnik TCe 100 LPG. W 2023 roku oferta zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową.

Nowy Jogger, na którego już teraz można składać zamówienia, pojawi się w salonach Dacii już na początku kwietnia 2022 roku.

Już po raz kolejny Dacia wyłamuje się z obowiązujących kanonów i proponuje nową koncepcję przystępnego cenowo, wszechstronnego samochodu rodzinnego. Jogger, dostępny w wersji 5 i 7-osobowej, idealnie wpisuje się w pozycjonowanie i wartości Dacii. Uniwersalny dzięki przestronnej kabinie o rekordowych możliwościach zmiany konfiguracji Jogger zachwyca stylistyką SUV-a i wprost zaprasza na spotkanie z przygodą. Jest dowodem zaangażowania Dacii w działania służące zapewnieniu mobilności szerokim rzeszom użytkowników. Również ekologicznej mobilności, ponieważ już wkrótce pojawi się wersja z napędem hybrydowym. Jogger jest idealnym towarzyszem rodziny we wszystkich aktywnościach życia codziennego i w chwilach odpoczynku.

Denis Le Vot, dyrektor generalny Dacii